1. Naucz się jak najszybciej podstawowej obsługi Easyspeaka (adres: https://tmclub.eu/) – zaznaczanie obecności na spotkaniu, zapisywanie się na funkcje, składanie requestu na mowę. Login i hasło do ES dostałeś/dostałaś w mailu powitalnym.
  2. Skontaktuj się z VPEdu (najbardziej skuteczny jest kontakt telefoniczny) i opowiedz mu kilka słów o sobie oraz jaki cel chcesz zrealizować przychodząc do Klubu. Uzyskasz wskazówki, które pomogą Ci ten cel osiągnąć. Nr telefonu do VPEdu znajdziesz w zakładce „Members” w easyspeaku
  3. Zaznacz swoją obecność na spotkaniach w Easyspeaku na 2-3 tygodnie do przodu. Pomoże to pozostałym osobom w organizacji spotkania.
  4. Zanim będziesz gotowy/gotowa do swojej pierwszej mowy, przychodzisz normalnie na spotkania. Zaznacz w Easyspeaku, którą funkcję chcesz objąć na najbliższym spotkaniu (jeśli będziesz na nim obecny/obecna). Jeśli masz ukryte supermoce toastmasterowe, możesz sięgnąć nawet po funkcję chrono na początek. Jest wymagająca, ale jest do ogarnięcia, jeśli ktoś Ci ją dobrze wytłumaczy.
  5. Naucz się jak najszybciej uruchamiać w Basecampie moduły pomagające Ci przygotować i wygłosić mowę. Adres tej strony to toastmasters.org – logujesz się przez swój numer toastmasterowy – VPMember przekazał Ci dane do logowania w mailu powitalnym. Brak opisu.Basecamp to potężne multimedialne narzędzie edukacyjne. Zawiera opisy, testy, prezentacje, filmy instruktażowe i wszelkie możliwe wskazówki, które mają pomóc Ci w przygotowaniu kolejnego projektu z Twojej ścieżki. Zazwyczaj jest to mowa, ale może być prezentacja, panel dyskusyjny itp .Brak opisu.
    Żeby zaliczyć projekt z jakiejś ścieżki, należy najpierw uruchomić ten projekt (przyciskiem „LAUNCH„), „przeklikać” się przez jego opis (odpowiedzieć na pytania, obejrzeć filmy itp), a później wygłosić na spotkaniu mowę.Brak opisu.
  6. Zaplanuj na za 2-3 tygodnie od momentu wstąpienia do Klubu termin wygłoszenia swojej pierwszej mowy Icebreaker. Zrób request na tę mowę w Easyspeaku
  7. Rozpocznij przygotowywanie Icebreakera – napisz jego szkic, daj ten szkic mentorowi do oceny, wprowadź poprawki, zrób test przed lustrem sprawdzając, czy mieścisz się w założonych ramach czasowych.
  8. Jeśli masz wyznaczoną mowę na jakimś spotkaniu, to nie bierzesz już dodatkowo żadnych funkcji – masz się skupić na mowie.
  9. W razie jakichkolwiek wątpliwości – pytaj! Możesz zapytać o wszystko swojego mentora, VPEdu i dowolnego członka Zarządu. Jesteśmy po to, żeby pomóc Ci przejść przez trudny początek. Później wszystko zrobi się łatwe – zobaczysz!