Wizyta w klubie Vistula Toastmasters Leaders

Co zyskasz przychodząc do nas? Poznasz nowych ludzi, zdobędziesz umiejętności liderskie i umiejętności w zakresie wystąpień publicznych, zwiększysz swoją pewność siebie.

 

Spotykamy się co tydzień, w poniedziałki. Przychodzisz, jesteś i już. Nie ma wstępnych wymogów, prac domowych. Uczymy się w praktyce, w przyjaznej atmosferze.

 

Zanim przejdziemy do rzeczy – w Klubie jest osoba odpowiedzialna za kontakt z nowymi osobami. Jest nią Wiceprezes do Spraw Członkowskich, który zrobi z Tobą krótki wywiad – co Cię do nas sprowadza, jakie masz oczekiwania. Opowie Ci, co się będzie działo na spotkaniu oraz czym się zajmuje organizacja Toastmasters. Dodatkowo poprosi Cię o wypełnienie krótkiej ankiety. 

 

Czego możesz spodziewać się na spotkaniu? Przygotuj się na dużo klaskania – na początku może wydawać Ci się to dziwne, ale – organizacja przyszła ze Stanów i tak to wygląda. Z czasem oklasków aż brakuje. Po co klaszczemy? Żeby zachęcić, dodać otuchy, powiedzieć osobie na scenie „jesteśmy razem”, dać energię mówcy, rozgrzać widownię. W ten sposób informujemy również uczestników spotkania o zakończeniu przerwy.

 

Scenę przekazujemy sobie przez podanie ręki. Ten gest jest dla nas ważny.

 

Każdy może wziąć udział w spotkaniu. Dla osób, które przychodzą pierwszy raz, są przewidziane części spotkania, kiedy osoby te mogą zabrać głos. Na początku spotkania każdy uczestnik może odpowiedzieć na pytanie wieczoru, wyjść na scenę i oswoić się z nią, przygotować głos do swojego późniejszego wystąpienia (o ile takie ma). Następnie odbywa się sesja Mów Przygotowanych oraz (po przerwie i ogłoszeniach klubowych) sesja Ewaluacji. Na końcu spotkania odbywa się konkurs Gorących Pytań – każda obecna na spotkaniu osoba może wziąć w nim udział. Nazwa sugeruje coś niepokojącego, ale to kwestia tłumaczenia angielskiej nazwy „table topics” – czyli pytania przy stole. Wiadomo, że na imieninach rodzinnych dawno nie widziana ciocia potrafi zadać trudne pytanie. Dlatego w sesji Gorących Pytaniach ćwiczymy przytomność umysłu i błyskotliwość odpowiedzi, żeby nie dać się zaskoczyć i mieć umiejętność odnalezienia się w każdej rodzinnej czy służbowej sytuacji.

 

W trakcie spotkania odbywają się konkursy:

– na najlepszego mówcę / najlepiej zrealizowany projekt,

– na najlepszą ocenę wystąpienia,

– na najlepszą odpowiedź na Gorące Pytanie,

– na najlepszy humor,

– kto najczęściej używał słowa wieczoru, które wyznacza Gramatyk.

Jeśli jesteś na spotkaniu gościem, trzy ostatnie dyscypliny są również dla Ciebie!

 

Spotkanie trwa około dwóch godzin. W trakcie jest 10 minut przerwy.

 

Pojawiło się mnóstwo nazw: Gorące Pytania, Gramatyk, Ewaluacja, projekty. Ćwiczymy się również w tym, żeby komunikować co robimy, dlatego osoba zapowiadająca daną część spotkania wyjaśni, czego ta część dotyczy i co będziemy w niej robić.

 

Miejsce spotkań

W każdy poniedziałek o godzinie 18:15 spotykamy się w przestrzeni coworkingowej Clockwork przy ul. Ksawerów 3 w Warszawie. Dawniej, jak nazwa Klubu wskazuje, miejscem spotkań była uczelnia Vistula.

Do Clockworku wchodzi się z ulicy Ksawerów przez furtkę ukrytą w zieleni. Najbliższe dwa okna w dolnej części budynku to miejsce gdzie się spotykamy. Jeśli widzisz w nich światło, to znaczy, że spotkanie jest już przygotowywane (zakładamy, że przyjdziesz kilka minut przed rozpoczęciem).

Schodkami idź na górę do drzwi wejściowych. Jeżeli domofon nie wpuści – zastukaj w okno, ktoś Ci otworzy!

W środku zejdź po białych schodkach na dół do pomieszczenia socjalno-konferencyjnego, a następnie skieruj się w lewo do przedpokoju – tam możesz zostawić ubranie wierzchnie. Za kolejnymi drzwiami jest nasza sala spotkań.

Spotkań przeprowadzonych

Aktualna liczba członków klubu

Wszyscy członkowie klubu w historii

Jak trafić?

Z Metra Wierzbno

To najkrótsza droga na piechotę – wychodzi się w stronę Kabat, następnie skręca w Ksawerów.

Z Metra Wilanowska

Można podjechać przystanek tramwajem, albo przejść – do skrzyżowania ulicy Puławskiej z Idzikowskiego, Ksawerów i Bukowińskiej… Idąc Ksawerów – Clockwork to pierwszy budynek jednorodzinny po lewej stronie. Zaraz za wielkim kasztanowcem 🙂 Wejście przez ostatnią bramkę.

Z przystanku tramwajowego Bukowińska

Jak wyżej – kierujemy się do ulicy Ksawerów, szukamy kasztanowca, domu jednorodzinnego po lewej stronie i jesteśmy na miejscu.

Pozostańmy w kontakcie

Jeżeli masz jakieś pytania lub wnioski – pisz śmiało!